OC w życiu prywatnym – co to w ogóle jest?

 

Każdy z nas spotyka się z pojęciem ubezpieczenia OC pojazdu mechanicznego, ale nie liczni wiedzą, iż na rynku ubezpieczeń majątkowych funkcjonuje również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Zasada działania jest bardzo podobna jak w przypadku ubezpieczenia OC pojazdu.

Każdemu może się przydarzyć, że jadąc na rowerze, będąc u kogoś w gościach, bawiąc się z dzieckiem zniszczy czyjąś własność i będzie musiał za nią zapłacić. OC w życiu prywatnym zabezpiecza właśnie przed niespodziewanymi wydatkami w tego typu sytuacjach. I to zarówno wtedy, gdy szkodę spowoduje sam Ubezpieczony wymieniony w polisie, jak i ktoś z jego bliskich czy nawet domowy zwierzak.

Złośliwość losu bywa bardzo różna…

 

….od zwykłego stłuczenia lustra, po przypadkowe wpadnięcie w regał z telewizorami w markecie 🙂 Od takich zdarzeń i wypadków, ma chronić nas ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym!

Poniżej kilka z życia wziętych historii Klientów:

Zalanie sąsiada to ryzyko wypłacane z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej!

 

Wiele osób ubezpiecza swoje mieszkania od pożaru, kradzieży i wielu innych ryzyk. Kupując samo ubezpieczenie mieszkania myślimy, iż również ubezpieczeni jesteśmy od zalania naszego sąsiada – otóż nie! Nie mając wykupionego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym za szkody wyrządzone sąsiadowi będziemy zmuszeni do zapłaty z własnej kieszeni…

Tylko połączenie ubezpieczenia mieszkania, oraz ubezpieczenia OC w życiu prywatnym daje gwarancję, iż ubezpieczone mamy swoje mieszkanie, oraz na przykład odpowiedzialność za zalanie naszego sąsiada.

Gdzie można kupić takie ubezpieczenie?

 

W każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym 🙂 OC w życiu prywatnym funkcjonuje w niektórych TU jako produkt samodzielny, ale najczęściej można dokupić jako produkt dodatkowy do ubezpieczenia nieruchomości.

Wskazać należy, iż sama odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym jest rozróżniania w Towarzystwach na niektóre klauzule dodatkowe, które warto rozważyć kupując takie ubezpieczenie. Wśród nich można wyróżnić:

  • rozróżnienie odpowiedzialności cywilnej w obrębie danego lokalu, bądź terenu RP, bądź całego świata,
  • szkody wyrządzone dla osób użytkujących łodzie motorowe, żaglowo-motorowe, lub żaglowe,
  • szkody wyrządzone przez konia wykorzystywanego do jazdy konnej rekreacyjnej,
  • szkody wyrządzone przez osoby posiadające lub używające broń palną, gazową lub pneumatyczną, oraz środki pirotechniczne,
  • szkody wyrządzone właścicielowi mieszkania, przez osoby wynajmujące najmujące takie nieruchomości,
  • szkody wyrządzone na mieniu powierzonym, dla osób, które korzystają ze służbowego sprzętu np. (poza samochodem),
  • szkody wyrządzone przez właścicieli dronów,
  • szkody wyrządzone przez rasy psów uznawanych za agresywne.

Brak dodatkowej klauzuli, którą proponuje Towarzystwo skutkuje wykluczeniem odpowiedzialności z danej dziedziny, którą oferuje Towarzystwo w ramach klauzuli dodatkowej.

Podejmując decyzję co do samego zakupu ubezpieczenia OC w życiu prywatnym należy zastanowić się, jakie czynności życia prywatnego wykonujemy, które mogą spowodować swoiste naprawienie szkody, w razie jej zaistnienia. Tylko dobrze dobrane ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w pełni zabezpieczy nasze interesy życia codziennego.


Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

Zadzwoń: tel. 883 987 838 (pn-pt 9:00-17:00) tel. 727 912 313 (pn-pt 9:00-19:00, sb 10:00-17:00)